Kraków mobilizuje się na wybory

Głównym z globalnych problemów w większości polskich miast jest stan dróg. Nasze gminy nie są zaadaptowane do tak dużego nasilenia korków, jaki powstał przez wzrost ilości aut na naszych ulicach. Dlatego główną z najważniejszych kierunków rozwoju które musi rozpocząć prawie każda gmina jest zainwestowanie środków w rozwój dróg i infrastrukturę komunikacyjną. Drogi i komunikacja miejska to najważniejszy obszar, który da przestrzeń na to by polepszyć zadowolenie krakowian jak również poprawi integralność gospodarki miasta.

Spośród pozostałych lokalizacji, nowe projekty drogowe w Krakowie mocno się wybijają. Krakowianie w referendum wypowiedzieli się za budową metra, jednak przed tym jak ono powstanie, w komunikację tramwajową i autobusową i rozwój dróg potrzeba zainwestować sporo pieniędzy . Z bardziej istotnych inwestycji warto podkreślić:
w pełni napędzaną elektrycznie nitkę autobusów – pierwszą w Polsce,
innowacyjne torowisko na Ruczaju,
całkowicie przebudowany dworzec PKP wraz z centrum handlowym.
Oprócz tego, w perspektywie rozwoju Kraków przewiduje remont przynajmniej kilkanaście nowych połączeń pomiędzy już istniejącymi drogami oraz remonty już powstałych połączeń autobusowych oraz dróg dojazdowych.
Mieszkańcy remontów nie znoszą – utrudnienia w poruszaniu się i dotarciu do pracy przeszkadzają na co dzień. Trzeba zaś pamiętać, że bez napraw infrastruktura nie może się poprawić i by mieszkało się wygodniej, trzeba cierpliwości.wybory samorządowe 2014 Kraków
Inwestycje w rozwój transportu to nie tylko następne linie komunikacji, ale również lepszej jakości nawierzchnia dróg, która będzie lepsza i wytrzymała. ( kolejnym z przykładów jest ścieralna powierzchnia drogi na przedłużeniu dróg Zakopiańska – Brożka oraz na zewnętrznej drodze Wadowickiej). Jasnym jest to, że, Kraków potrzebuje jeszcze kolejnych zmian i nowych pomysłów, aby jeździło się po mieście wygodnie. Nie tylko autem, ale też tramwajami. Ale widać jasno, że całość jest na świetnej drodze do tego, by Krakusom mieszkało się tu naprawdę miło i przyjemnie.