mięsnie kegla

Od jakiegoś czasu dużo mówi się o tym, że niemalże każda kobieta, niezależnie od wieku powinna ćwiczyć regularnie mięśnie Kegla. Są to silne mięśnie, których zadaniem jest utrzymanie na miejscu narządów wewnętrznych. To naturalnie dzięki nim, wolno urodzić dziecko z łatwością i mniejszym bólem, jednocześnie nie ryzykując nacięcia krocza. Też po porodzie przydają się silne oraz wzmocnione mięśnie Kegla, ponieważ to właśnie dzięki nim nie ma kłopotów z nietrzymaniem moczu.

jak ćwiczyć mięśnie kegla kulki

W większości wypadków mięśnie Kegla ćwiczą wobec tego kobiety w ciąży i planujące ją. Jeśli pozostaną one odpowiednio wzmocnione, o wiele łatwiej jest przejść przez oczywisty poród oraz równolegle nie odczuwać aż tak silnego bólu. Zdarza się, że do gabinetu fizjoterapeuty trafiają też panie, jakie rodziły dawno, lecz pojawiły się u nich kłopoty z nietrzymaniem moczu, z reguły wysiłkowym, na skutek:
•    kichnięcia,
•    kaszlnięcia,
•    śmiechu,
•    podnoszenia ciężaru.
Mięśnie Kegla to inaczej mówiąc mięśnie dna miednicy. Wolno je z łatwością zlokalizować w trakcie próby wstrzymania strumienia moczu. W jaki sposób najlepiej je ćwiczyć? Całe ćwiczenie polega jedynie na napinaniu mięśni oraz ich rozluźnianiu. Najporządniej rozpocząć od pozycji leżącej, niemniej jednak z czasem można też trenować w innych pozycjach. Wypada napinać mięśnie przez kilka sekund, a następnie rozluźniać je na dwa razy dłuższy czas.
Bardzo istotne jest to, by napinać tylko mięśnie Kegla, a nie brzuch, czy pośladki. Przed skurczem trzeba wziąć głęboki wdech oraz powoli wypuszczać powietrze w czasie rozluźniania mięśni. Najporządniej jest zastosować serię dziesięciu powtórek. Takich serii może się wdrożyć około trzech w ciągu dnia. Poprawę wolno zanotować już nawet po sześciu tygodniach, pomimo tego warto ćwiczyć dalej, chociaż raz na dzień.
W aptekach i sklepach można aktualnie kupić odpowiednie kulki do ćwiczenia mięśni dna miednicy. Niezwykle wspomagają one cały proces i okazuje się, że przynoszą doskonałe wyniki. Z takimi kulkami też ćwiczy się na zasadzie kurczenia i rozluźniania mięśni.
Kobiety, które regularnie ćwiczą, przyznają że przyniosło to efekt w czasie porodu drogami natury i znacznie prędzej były one w stanie do siebie dojść. Poza tym, u takich dam z łatwością eliminuje się także kłopot nietrzymania moczu. Większość z nich wskazuje, że to właśnie dzięki sprawnym mięśniom Kegla mogą również czerpać lepszą przyjemność ze współżycia. Ma to też realny wpływ na odczucia seksualne partnera. Takie ćwiczenia nie są wysiłkowe i nie absorbują wiele czasu, a można je wykonywać dokładnie wszędzie oraz o każdej porze. Środowisko z pewnością nawet się nie zorientuje.