Tradycyjna kuchnia naszego kraju

Jeśli pragniesz spróbować standardowej kuchni polskiej, przestań liczyć własne kalorie. Zwyczajowe posiłki są niezmiernie obfite i w szeregu przypadków zawierają dużo mięsa. Wystarczy niemniej jednak spróbować tylko odrobinę, aby odkryć, że są w rzeczy samej smaczne i godne kilku kęsów więcej. Najbardziej rekomendowanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi oraz gołąbki. Polacy chwalą się, że dwoma podstawowymi produktami jakie jedzą na co dzień jest chleb oraz polska kiełbasa.

Restauracja przy Rynku

•    Tradycyjna kuchnia polska jest autentyczną bombą kalorii, niemniej jednak kiedy razu jednego się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się kuszeniu, by nie sięgnąć po znacznie więcej.
•    Jest bogata w rozmaite rodzaje mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) i słynna z zdumiewającego chleba i pysznych kiełbasek (lepszych niż niemieckie!).
•    Menu polskie jest non stop wzbogacane o nowatorskie smaki, od czasu do czasu nawet egzotyczne.

Jakich produktów nie może zabraknąć w szablonowej polskiej kuchni?

Restaurants in Main Market

W najwyższym stopniu tuzinkowymi składnikami kuchni polskiej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski oraz wędzona kiełbasa. Posiłek nabiera smaku za pomocą ziół oraz marynat takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka bądź pieprz. Najpopularniejsze desery to ciasta oraz ciastka. Kieliszek wódki jest odpowiednim uzupełnieniem świątecznych posiłków i wspomaga strawić dania.

Skąd lokalna kuchnia czerpie inspirację?

•    Polska kultura zawsze integrowała detale ze swoimi sąsiadami, można w niej również odszukać ściśle mówiąc przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    Współcześnie polskie menu wciąż się zmienia, pod wpływem różnych, czasami egzotycznych smaków.
•    Prócz schematycznych restauracji specjalizujących się w lokalnej kuchni, w miastach Polski można się rozsmakować również w wegetariańskich bufetach, oraz w restauracjach serwujących dania kuchni włoskiej, francuskiej i azjatyckiej.

Na koniec – jaka jest standardowa polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, rozkoszna i w pewnych momentach straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci można dziś z łatwością odszukać wszelkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy szablonowych potraw i perfekcyjne polskie napoje i napełniać się tymi schematycznymi smakami na co dzień.